Ykköspesis ja juniorisarjat

Pesiksen suurkuluttajille tietoa Superkausikortista otteluohjelmien alapuolella!

Sotkamon Jymyn ykköspesisjoukkueen kotiottelut kaudella 2019:

25.5.
Sotkamo-Kuopio 13.00

30.5.
Sotkamo-Oulu 13.00

5.6.
Sotkamo-Kannus 18.00

15.6.
Sotkamo-Ulvila 18.00

26.6.
Sotkamo-Simo 18.00

29.6.
Sotkamo-Laukaa 13.00

13.7.
Sotkamo-Pöytyä 13.00

21.7.
Sotkamo-Ylivieska 13.00

28.7.
Sotkamo-Hamina 13.00

3.8.
Sotkamo-Vähäkyrö 16.00

7.8.
Sotkamo-Kuopio 18.00

10.8.
Sotkamo-Tampere 13.00

Ykköspesiksen otteluliput maksavat 5 €

Tarkemman sarjaohjelman löydät tästä linkistä.

Sotkamon Jymyn A-poikien kotiottelut kaudella 2019:

14.5.
Sotkamo-Oulu 18.00

15.5.
Sotkamo-Kitee 18.00

27.6.
Sotkamo-Kempele 18.00

8.7.
Sotkamo-Kuopio 18.00

Pudotuspelit alkavat heinäkuun lopussa.

A-poikein otteluliput maksavat 5 €

Tarkemman sarjaohjelman löydät tästä linkistä.

Sotkamon Jymyn B-poikien kotiottelut kaudella 2019:

16.5.
Sotkamo-Joensuu 18.00

23.5.
Sotkamo-Jyväskylä 18.00

3.6.
Sotkamo-Kitee 18.00

7.6.
Sotkamo-Siilinjärvi 18.00

Jatkosarja käynnistyy juhannuksen jälkeen.

B-poikien otteluihin ilmainen sisäänpääsy

Tarkemman sarjaohjelman löydät tästä linkistä.

Sotkamon Jymyn suomensarjajoukkueen kotiottelut kaudella 2019:

19.5.
Sotkamo-Ylivieska 13.00

8.6.
Sotkamo-Haapajärvi 13.00

16.6.
Sotkamo-Pattijoki 13.00

30.6.
Sotkamo-Rovaniemi 13.00

10.7.
Sotkamo-Suomussalmi 18.00

18.7.
Sotkamo-Kempele 18.00

8.8.
Sotkamo-Oulu 18.00

11.8.
Sotkamo-Muhos 13.00

Suomensarjajoukkueen otteluihin ilmainen sisäänpääsy

Tarkemman sarjaohjelman löydät tästä linkistä.

Sotkamon Jymyn C-poikien kotiottelut kaudella 2019:

28.5.
Sotkamo-Kärsämäki 18.00

31.5.
Sotkamo I-Sotkamo II 18.00 (Salmela)

6.6.
Sotkamo-Siilinjärvi 18.00 (Salmela)

14.6.
Sotkamo-Siilinjärvi 15.00 (Salmela)

20.6.
Sotkamo II-Sotkamo I 15.00

24.6.
Sotkamo-Kuopio 15.00

29.6.
Sotkamo-Kuopio 11.00 (Salmela)
Sotkamo-Jyväskylä 15.00 (Salmela)

30.6.
Sotkamo-Oulu 17.00

2.7.
Sotkamo-Kärsämäki 18.00 (Mustola)

13.7.
Sotkamo-Oulu 13.00

2.8.
Sotkamo-Ylivieska 18.00 (Salmela)

3.8.
Sotkamo-Kempele I 12.00
Sotkamo-Kempele II 12.00 (Salmela)

10.8.
Sotkamo-Pattijoki 17.00

24.8.
Sotkamo-Oulunsalo 13.00 (Salmela)

C-poikien otteluihin ilmainen sisäänpääsy

Kausikortti 2019

Kausikortti kaudelle 2019 oikeuttaa yhden hengen sisäänpääsyyn kaikkiin Sotkamon Jymyn miesten superpesisjoukkuen kotiotteluihin kaudella 2019 (myös Helsinki). Huomaathan, että kortti on ottelukohtainen.

Superkausikortti kaudelle 2019 oikeuttaa yhden hengen sisäänpääsyyn kaikkiin Sotkamon Jymyn miesten superpesisjoukkueen kotiotteluihin kaudella 2019 (myös Helsinki) sekä A-poikien että miesten ykköspesisjoukkueen kotiotteluihin kaudella 2019.

Hankkimalla kausikortin varmistat sisäänpääsyn myös mahdollisiin pudotus- ja mitalipeleihin. Kortti on henkilökohtainen. Kausikorttiin voidaan lisätä myös numeroitu istumapaikka (kuppipenkki 30€ tai puupenki 20€).

Superkausikortti: 170 €, opiskelijat ja eläkeläiset 140 € (hinnat sisältävät alv:n 10%)

Kausikortti: 140 € (hinnat sisältävät alv:n 10%)

Yrityskortti: 140 €
Sisältää sisäänpääsyn kaikkiin Jymyn kotipeleihin

Opiskelijoiden ja eläkeläisten kausikortti: 100 €

VIP-kortti, voimassa koko kauden: 500 €
Sisältää sisäänpääsyn kaikkiin Sotkamon Jymyn miesten Superpesiksen kotiotteluihin kauden aikana sekä VIP-teltassa buffetruokailun, ruokajuoman ja kahvitarjoilun tauolla.

Tuomarivuorot:

la 17.8.

G-pojat turnaus Salmela
11:00 Pietu Remes ja Sanni Kankkunen
12:00 Pietu Remes ja Sanni Kankkunen | Klaara Kettukangas ja Venla Polvinen
13:00 Ellinoora Härkönen ja Vilma Väisänen | Klaara Kettukangas ja Venla Polvinen
14:00 Ellinoora Härkönen ja Vilma Väisänen | Elina Huttunen ja Mimmu Tornikoski
15:00 Pietu Remes ja Sanni Kankkunen | Elina Huttunen ja Mimmu Tornikoski

Suomensarja Sotkamo – Haapajärvi Hiukka 17:00
PT Salla Tegelberg
ST Riku Tolonen
2T Joni Levä
3T Matias Lindeman
TR Viljami Ahtonen
kirjuri Tommi Piirainen
tulostaulu nimetään
pallotytöt E-tytöt

ti 20.8.

Super Sotkamo – Pattijoki Hiukka 17:30
TR Ville Vierimaa
kirjuri Aleksanteri Huotari
tulostaulu Ville-Veikko Korhonen
pallopojat E-pojat

ke 21.8.

Suomensarja Sotkamo – Haapajärvi Hiukka 17:30
nimetään tarvittaessa
alustavat pallopojat F-pojat

la 24.8.

C-pojat Sotkamo – Oulunsalo Salmela 12:00
PT Ale Tschesmenski
ST Kalle Kuosmanen
2T Miia Ylikojola
3T C-pojat järjestää
TR C-pojat järjestää
kirjuri C-pojat järjestää
tulostaulu C-pojat järjestää

su 25.8.

D-tytöt Sotkamo – Simo Salmela 13:00
PT Oskari Lukkari
ST Matias Litmanen
2T Valtteri Piirainen
3T D-tytöt järjestää
TR D-tytöt järjestää
kirjuri D-tytöt järjestää
tulostaulu D-tytöt järjestää

D-tytöt Sotkamo – Oulu Salmela 16:00
PT Ale Tschesmenski
ST nim. myöhemmin
2T Valtteri Piirainen
3T D-tytöt järjestää
TR D-tytöt järjestää
kirjuri D-tytöt järjestää
tulostaulu D-tytöt järjestää