Ykköspesis ja juniorisarjat

Pesiksen suurkuluttajille tietoa Superkausikortista otteluohjelmien alapuolella!

Sotkamon Jymyn ykköspesisjoukkueen kotiottelut kaudella 2019:

25.5.
Sotkamo-Kuopio 13.00

30.5.
Sotkamo-Oulu 13.00

5.6.
Sotkamo-Kannus 18.00

15.6.
Sotkamo-Ulvila 18.00

26.6.
Sotkamo-Simo 18.00

29.6.
Sotkamo-Laukaa 13.00

13.7.
Sotkamo-Pöytyä 13.00

21.7.
Sotkamo-Ylivieska 13.00

28.7.
Sotkamo-Hamina 13.00

3.8.
Sotkamo-Vähäkyrö 16.00

7.8.
Sotkamo-Kuopio 18.00

10.8.
Sotkamo-Tampere 13.00

Ykköspesiksen otteluliput maksavat 5 €

Tarkemman sarjaohjelman löydät tästä linkistä.

Sotkamon Jymyn A-poikien kotiottelut kaudella 2019:

14.5.
Sotkamo-Oulu 18.00

15.5.
Sotkamo-Kitee 18.00

27.6.
Sotkamo-Kempele 18.00

8.7.
Sotkamo-Kuopio 18.00

Pudotuspelit alkavat heinäkuun lopussa.

A-poikein otteluliput maksavat 5 €

Tarkemman sarjaohjelman löydät tästä linkistä.

Sotkamon Jymyn B-poikien kotiottelut kaudella 2019:

16.5.
Sotkamo-Joensuu 18.00

23.5.
Sotkamo-Jyväskylä 18.00

3.6.
Sotkamo-Kitee 18.00

7.6.
Sotkamo-Siilinjärvi 18.00

Jatkosarja käynnistyy juhannuksen jälkeen.

B-poikien otteluihin ilmainen sisäänpääsy

Tarkemman sarjaohjelman löydät tästä linkistä.

Sotkamon Jymyn suomensarjajoukkueen kotiottelut kaudella 2019:

19.5.
Sotkamo-Ylivieska 13.00

8.6.
Sotkamo-Haapajärvi 13.00

16.6.
Sotkamo-Pattijoki 13.00

30.6.
Sotkamo-Rovaniemi 13.00

10.7.
Sotkamo-Suomussalmi 18.00

18.7.
Sotkamo-Kempele 18.00

8.8.
Sotkamo-Oulu 18.00

11.8.
Sotkamo-Muhos 13.00

Suomensarjajoukkueen otteluihin ilmainen sisäänpääsy

Tarkemman sarjaohjelman löydät tästä linkistä.

Sotkamon Jymyn C-poikien kotiottelut kaudella 2019:

28.5.
Sotkamo-Kärsämäki 18.00

31.5.
Sotkamo I-Sotkamo II 18.00 (Salmela)

6.6.
Sotkamo-Siilinjärvi 18.00 (Salmela)

14.6.
Sotkamo-Siilinjärvi 15.00 (Salmela)

20.6.
Sotkamo II-Sotkamo I 15.00

24.6.
Sotkamo-Kuopio 15.00

29.6.
Sotkamo-Kuopio 11.00 (Salmela)
Sotkamo-Jyväskylä 15.00 (Salmela)

30.6.
Sotkamo-Oulu 17.00

2.7.
Sotkamo-Kärsämäki 18.00 (Mustola)

13.7.
Sotkamo-Oulu 13.00

2.8.
Sotkamo-Ylivieska 18.00 (Salmela)

3.8.
Sotkamo-Kempele I 12.00
Sotkamo-Kempele II 12.00 (Salmela)

10.8.
Sotkamo-Pattijoki 17.00

24.8.
Sotkamo-Oulunsalo 13.00 (Salmela)

C-poikien otteluihin ilmainen sisäänpääsy

Kausikortti 2019

Kausikortti kaudelle 2019 oikeuttaa yhden hengen sisäänpääsyyn kaikkiin Sotkamon Jymyn miesten superpesisjoukkuen kotiotteluihin kaudella 2019 (myös Helsinki). Huomaathan, että kortti on ottelukohtainen.

Superkausikortti kaudelle 2019 oikeuttaa yhden hengen sisäänpääsyyn kaikkiin Sotkamon Jymyn miesten superpesisjoukkueen kotiotteluihin kaudella 2019 (myös Helsinki) sekä A-poikien että miesten ykköspesisjoukkueen kotiotteluihin kaudella 2019.

Hankkimalla kausikortin varmistat sisäänpääsyn myös mahdollisiin pudotus- ja mitalipeleihin. Kortti on henkilökohtainen. Kausikorttiin voidaan lisätä myös numeroitu istumapaikka (kuppipenkki 30€ tai puupenki 20€).

Superkausikortti: 170 €, opiskelijat ja eläkeläiset 140 € (hinnat sisältävät alv:n 10%)

Kausikortti: 140 € (hinnat sisältävät alv:n 10%)

Yrityskortti: 140 €
Sisältää sisäänpääsyn kaikkiin Jymyn kotipeleihin

Opiskelijoiden ja eläkeläisten kausikortti: 100 €

VIP-kortti, voimassa koko kauden: 500 €
Sisältää sisäänpääsyn kaikkiin Sotkamon Jymyn miesten Superpesiksen kotiotteluihin kauden aikana sekä VIP-teltassa buffetruokailun, ruokajuoman ja kahvitarjoilun tauolla.

Tuomarivuorot:

la 31.8.

C-pojat Sotkamo – Kouvola Hiukka 10:00
PT Niko Tuikka
ST Juuso Hyvönen
2T Matias Lindeman
3T C-pojat järjestää
TR C-pojat järjestää
kirjuri C-pojat järjestää
tulostaulu C-pojat järjestää

C-pojat Kouvola – Siilinjärvi Hiukka 12:00
PT Julius Veittikoski
ST Juuso Hyvönen
2T Waltter Anttila
3T C-pojat järjestää
TR C-pojat järjestää
kirjuri C-pojat järjestää
tulostaulu C-pojat järjestää

C-pojat Siilinjärvi – Sotkamo Hiukka 14:00
PT Valtteri Piirainen
ST Rasmus Paananen
2T Arttu Huotari
3T C-pojat järjestää
TR C-pojat järjestää
kirjuri C-pojat järjestää
tulostaulu C-pojat järjestää

E-pojat Sotkamo – Pattijoki Salmela 17:00
PT Tuomas Kemppainen
ST Elias Macario
2T Lauri Vornanen
3T E-pojat järjestää
TR E-pojat järjestää
kirjuri E-pojat järjestää
tulostaulu E-pojat järjestää

su 1.9.

E-pojat Sotkamo – Oulu Salmela 11:00
PT Vilma Väisänen
ST Sanni Kankkunen
2T Venla Polvinen
3T E-pojat järjestää
TR E-pojat järjestää
kirjuri E-pojat järjestää
tulostaulu E-pojat järjestää

E-pojat Oulu – Haapajärvi Salmela 13:00
PT Otso Immonen
ST Matias Huotari
2T Klaara Kettukangas
3T E-pojat järjestää
TR E-pojat järjestää
kirjuri E-pojat järjestää
tulostaulu E-pojat järjestää

D-tytöt Sotkamo – Tyrnävä Opisto 13:00
PT Eero Heikkinen
ST Reko Sirviö
2T Viljami Ahtonen
3T D-tytöt järjestää
TR D-tytöt järjestää
kirjuri D-tytöt järjestää
tulostaulu D-tytöt järjestää

E-pojat Haapajärvi – Sotkamo Salmela 15:00
PT Roni Kaipainen
ST Olli Koskiniemi
2T Ellinoora Härkönen
3T E-pojat järjestää
TR E-pojat järjestää
kirjuri E-pojat järjestää
tulostaulu E-pojat järjestää

Super Sotkamo – Kouvola Hiukka 16:00
TR Pyry Valtonen
kirjuri Ville-Veikko Korhonen
tulostaulu nimetään
pallopojat D-pojat