Ottelut

Alla talven halliottelut sekä kesän 2019 ottelut. Superpesiksessä pelataan kesällä 2019 kaksinkertainen runkosarja, jonka sisällä nähdään kuitenkin paikallislohkojen ottleuita. Jymyn kanssa samassa kohkossa on Pattijoen Urheilijat sekä Kempeleen Kiri.

Sarjaohjelmasta löydät lisää tietoa tästä linkistä.


Pelipäivä
Koti
Vieras
Tulos
PUDOTUSPELIT
Puolivälierät
Pe 16.08. Klo 17:30
Sotkamo
- Pattijoki
2 - 0 (4 - 2, 6 - 3)
Su 18.08. Klo 17:00
Pattijoki
- Sotkamo
0 - 1 (5 - 5, 4 - 8)
Ti 20.08. Klo 17:30
Sotkamo
- Pattijoki
2 - 1 (0 - 1, 4 - 1, 2 - 0)
Välierät
Ke 28.08. Klo 17:00
Sotkamo
- Kouvola
1 - 0 (5 - 5, 3 - 2)
Pe 30.08. Klo 17:00
Kouvola
- Sotkamo
1 - 0 (2 - 2, 3 - 2)
Su 01.09. Klo 16:00
Sotkamo
- Kouvola
1 - 2 (6 - 4, 1 - 2, 1 - 2)
Ti 03.09. Klo 17:00
Kouvola
- Sotkamo
1 - 2 (1 - 4, 6 - 2, 0 - 1)
To 05.09. Klo 16:30
Sotkamo
- Kouvola
1 - 0 (1 - 1, 9 - 2)
Finaalit
Su 08.09. Klo 15:00
Sotkamo
- Joensuu
0 - 2 (4 - 13, 3 - 5)
La 14.09. Klo 16:00
Joensuu
- Sotkamo
1 - 0 (3 - 3, 3 - 1)
Su 15.09. Klo 16:00
Sotkamo
- Joensuu
2 - 1 (6 - 5, 1 - 7, 3 - 0)
La 21.09. Klo 14:00
Joensuu
- Sotkamo
Su 22.09. Klo 14:00
Sotkamo
- Joensuu
RUNKOSARJA
Toukokuu
Ti 07.05. Klo 18:00
Sotkamo
- Hyvinkää
2 - 0 (3 - 2, 2 - 1)
Su 12.05. Klo 17:00
Pattijoki
- Sotkamo
0 - 1 (2 - 2, 1 - 11)
Su 19.05. Klo 17:00
Imatra
- Sotkamo
0 - 2 (5 - 8, 2 - 4)
Pe 24.05. Klo 18:00
Koskenkorva
- Sotkamo
0 - 2 (3 - 4, 2 - 8)
Su 26.05. Klo 16:00
Sotkamo
- Seinäjoki
2 - 0 (1 - 0, 6 - 1)
Ke 29.05. Klo 18:00
Kitee
- Sotkamo
0 - 2 (2 - 9, 3 - 8)
Kesäkuu
Pe 07.06. Klo 18:00
Kouvola
- Sotkamo
1 - 2 (7 - 5, 1 - 3, 0 - 7)
Ti 11.06. Klo 18:00
Siilinjärvi
- Sotkamo
0 - 2 (1 - 9, 1 - 2)
Pe 14.06. Klo 18:00
Sotkamo
- Vimpeli
2 - 0 (8 - 4, 4 - 1)
La 15.06. Klo 15:00
Alajärvi
- Sotkamo
0 - 1 (4 - 4, 2 - 5)
Ti 18.06. Klo 18:00
Sotkamo
- Kankaanpää
2 - 0 (8 - 4, 7 - 0)
Ti 25.06. Klo 18:00
Sotkamo
- Pattijoki
2 - 1 (3 - 5, 3 - 1, 3 - 0)
Pe 28.06. Klo 18:00
Joensuu
- Sotkamo
1 - 2 (5 - 3, 3 - 7, 1 - 2)
Su 30.06. Klo 17:00
Pattijoki
- Sotkamo
0 - 2 (1 - 5, 1 - 4)
Heinäkuu
Ma 01.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Joensuu
0 - 2 (1 - 2, 2 - 3)
To 04.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Kitee
2 - 1 (0 - 6, 6 - 2, 2 - 0)
Ti 09.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Kempele
2 - 1 (5 - 7, 6 - 5, 2 - 0)
To 11.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Siilinjärvi
0 - 2 (4 - 5, 1 - 4)
Su 14.07. Klo 16:00
Vimpeli
- Sotkamo
0 - 1 (0 - 0, 1 - 9)
Ke 17.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Kempele
2 - 0 (4 - 1, 4 - 0)
La 20.07. Klo 16:00
Sotkamo
- Imatra
2 - 0 (5 - 3, 10 - 5)
Su 21.07. Klo 17:00
Kempele
- Sotkamo
0 - 2 (2 - 4, 2 - 6)
Ke 24.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Kouvola
2 - 1 (1 - 2, 8 - 1, 1 - 1, 3 - 2)
Pe 26.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Koskenkorva
2 - 0 (9 - 3, 13 - 4)
Ti 30.07. Klo 18:00
Hyvinkää
- Sotkamo
0 - 2 (2 - 5, 2 - 5)
Ke 31.07. Klo 18:00
Kankaanpää
- Sotkamo
2 - 1 (3 - 2, 1 - 4, 1 - 0)
Elokuu
Su 04.08. Klo 16:00
Sotkamo
- Pattijoki
2 - 1 (4 - 5, 5 - 3, 1 - 0)
To 08.08. Klo 18:00
Kempele
- Sotkamo
1 - 2 (2 - 1, 3 - 4, 0 - 1)
Pe 09.08. Klo 18:00
Seinäjoki
- Sotkamo
1 - 2 (4 - 2, 4 - 8, 2 - 3)
Ti 13.08. Klo 17:30
Sotkamo
- Alajärvi
1 - 2 (1 - 3, 16 - 4, 0 - 1)