VS
Sotkamo - Pattijoki
La 13/02/2021 klo 16:00
Ojan Rauta Areena
Osta lippu
Nettiradio

Ottelut

Alla talven halliottelut sekä kesän 2020 ottelut. Superpesiksessä pelataan kesällä 2020 kaksinkertainen runkosarja, jonka sisällä nähdään kuitenkin paikallislohkojen otteluita. Jymyn kanssa samassa lohkossa on Pattijoen Urheilijat sekä Kempeleen Kiri.

Sarjaohjelmasta löydät lisää tietoa tästä linkistä.

Lataa tästä Sotkamon Jymyn otteluohjelma suoraan omaan kalenteriisi!

Linkki ei välttämättä toimi, jos tulette sivulle suoraan some-kanavan kautta, vaan se on avattava normaalissa nettiselaimessa.


Pelipäivä
Koti
Vieras
Tulos
HARJOITUSOTTELUT
Su 07.06. Klo 16:00
Sotkamo
- Oulu
2 - 0 (6 - 5, 8 - 3)
La 13.06. Klo 16:00
Vimpeli
- Sotkamo
2 - 0 (5 - 4, 5 - 4)
Su 14.06. Klo 13:00
Vimpeli
- Sotkamo
0 - 2 (7 - 8, 6 - 7)
La 27.06. Klo 16:00
Sotkamo
- Vimpeli
2 - 0 (6 - 1, 6 - 5)
Su 28.06. Klo 13:00
Sotkamo
- Vimpeli
2 - 0 (3 - 0, 9 - 4)
HALLIOTTELUT
Tammikuu
Pe 10.01. Klo 20:30
Siilinjärvi
- Sotkamo
0 - 1 (2 - 2, 0 - 2)
La 25.01. Klo 17:00
Kempele
- Sotkamo
0 - 2 (5 - 7, 1 - 4)
Su 26.01. Klo 12:00
Kempele
- Sotkamo
0 - 2 (2 - 5, 0 - 11)
Helmikuu
La 01.02. Klo 21:30
Joensuu
- Sotkamo
1 - 2 (6 - 5, 5 - 9, 1 - 2)
HALLI-SM
Helmikuu
La 15.02. Klo 17:00
Kempele
- Sotkamo
0 - 1 (3 - 3, 2 - 6)
Su 16.02. Klo 09:00
Sotkamo
- Pattijoki
1 - 2 (2 - 0, 1 - 4, 4 - 5)
La 13.02. Klo 16:00
Sotkamo
- Pattijoki
Su 14.02. Klo 14:00
Kempele
- Sotkamo
PUDOTUSPELIT
Puolivälierät
La 05.09. Klo 16:00
Sotkamo
- Seinäjoki
1 - 0 (3 - 3, 7 - 3)
Su 06.09. Klo 16:00
Seinäjoki
- Sotkamo
0 - 1 (0 - 2, 3 - 3)
Välierät
La 12.09. Klo 15:00
Sotkamo
- Vimpeli
2 - 0 (2 - 1, 4 - 0)
Su 13.09. Klo 15:00
Vimpeli
- Sotkamo
2 - 0 (3 - 2, 11 - 9)
Ti 15.09. Klo 16:00
Sotkamo
- Vimpeli
1 - 0 (2 - 2, 4 - 0)
Finaalit
La 19.09. Klo 15:00
Sotkamo
- Kouvola
0 - 1 (1 - 4, 7 - 7)
Su 20.09. Klo 14:00
Kouvola
- Sotkamo
1 - 2 (0 - 4, 7 - 1, 0 - 5)
La 26.09. Klo 14:00
Sotkamo
- Kouvola
2 - 0 (3 - 2, 12 - 5)
RUNKOSARJA
Heinäkuu
To 02.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Kempele
1 - 2 (2 - 3, 3 - 2, 0 - 1)
Su 05.07. Klo 17:00
Pattijoki
- Sotkamo
1 - 2 (5 - 2, 1 - 6, 0 - 3)
Ti 07.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Vimpeli
2 - 0 (3 - 2, 5 - 0)
To 09.07. Klo 18:00
Siilinjärvi
- Sotkamo
0 - 2 (1 - 2, 2 - 7)
Su 12.07. Klo 16:00
Vimpeli
- Sotkamo
0 - 2 (3 - 4, 2 - 4)
Ti 14.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Siilinjärvi
2 - 0 (11 - 2, 9 - 2)
To 16.07. Klo 18:00
Seinäjoki
- Sotkamo
0 - 1 (0 - 5, 1 - 1)
Su 19.07. Klo 16:00
Sotkamo
- Kempele
2 - 0 (6 - 5, 5 - 3)
Ti 21.07. Klo 18:00
Imatra
- Sotkamo
0 - 2 (4 - 6, 3 - 4)
Pe 24.07. Klo 18:00
Kempele
- Sotkamo
0 - 1 (3 - 7, 4 - 4)
Su 26.07. Klo 16:00
Sotkamo
- Pattijoki
2 - 0 (5 - 3, 3 - 0)
Ti 28.07. Klo 18:00
Sotkamo
- Joensuu
0 - 2 (2 - 8, 5 - 6)
To 30.07. Klo 18:00
Joensuu
- Sotkamo
1 - 0 (3 - 3, 5 - 1)
Elokuu
Su 02.08. Klo 16:00
Sotkamo
- Koskenkorva
1 - 0 (2 - 2, 5 - 3)
To 06.08. Klo 18:00
Sotkamo
- Pattijoki
2 - 0 (6 - 1, 1 - 0)
La 08.08. Klo 17:00
Pattijoki
- Sotkamo
0 - 2 (1 - 2, 2 - 4)
Pe 14.08. Klo 17:30
Koskenkorva
- Sotkamo
2 - 1 (3 - 4, 3 - 1, 1 - 1, 2 - 1)
Su 16.08. Klo 17:00
Kempele
- Sotkamo
0 - 2 (1 - 4, 4 - 5)
Ti 18.08. Klo 17:30
Sotkamo
- Kitee
1 - 2 (5 - 2, 2 - 6, 2 - 3)
Pe 21.08. Klo 17:30
Sotkamo
- Imatra
2 - 1 (4 - 6, 8 - 5, 2 - 1)
Su 23.08. Klo 17:00
Siilinjärvi
- Sotkamo
0 - 1 (1 - 8, 5 - 5)
To 27.08. Klo 17:00
Sotkamo
- Siilinjärvi
2 - 0 (10 - 2, 9 - 1)
Su 30.08. Klo 16:00
Sotkamo
- Seinäjoki
2 - 0 (4 - 2, 4 - 3)
Syyskuu
Ti 01.09. Klo 17:00
Kitee
- Sotkamo
1 - 0 (3 - 3, 4 - 1)