
Sotkamon Jymy järjestää fanibussin mahdolliseen neljänteen finaaliin!
Sotkamon Jymy ja Violettioranssit ry järjestävät yhdessä fanibussin mahdolliseen neljänteen finaaliin Tampereelle Sotkamosta.
Alustavat ilmoittautumiset Pauliina Järvelälle sähköpostilla violettioranssit@gmail.com perjantaihin (19.9.) klo 21 mennessä.
Kerro ilmoittautuessasi seuraavat asiat:
- nimesi
- sähköpostiosoite sekä puhelinnumero
- mahdollisten muiden lähtijöiden nimet, aikuisilta kerro myös sähköpostiosoitteet ja puhelinnumerot
- mistä tulet kyytiin
- syötkö lounasta vai et. Lounas on maksettava etukäteen pankkitilille.
Muut maksut maksetaan pankkikortilla linja-autossa. Käteinen ei käy maksuvälineenä. Ilmoittautumiset ovat sitovia. Matkan hinta on Violettioranssit ry:n jäsenille 40 € ja muille 45 €. Jymyfaneille on varattu oma paikka kolmospuolen katsomosta. Matkanjohtajana toimii Pauliina Järvelä.
Ottelulipun jokainen ostaa itse, kun matka varmistuu. Sinulle lähetetään osto-ohjeet sähköpostiin. Matka toteutuu, kun lähtijöitä on 40.
Bussin reitti ja alustava aikataulu:
06:45 Sotkamon linja-autoasema
07:15 Kajaani ST1 Sotkamontie
09:15-09.35 Pitkälahti ABC Kuopio vessatauko
10:35 -11:15 Jari-Pekka Hankasalmi lounas (lounaspöytä, Kotipizza, Subway, Hesburger, K-ruokakauppa)
Buffet (16.90 €)
- Härkäpapupihvit kasvispedillä (L, G)
- kana cordon bleu, mango-currykermaviili (L)
- Uunilohta (L, G)
Päivän keitto (13.90 €)
- Häränlihakeitto (M, G)
12:10 Jyväskylä matkakeskus
n. 14: 15 Kaupin pesäpallostadion
15:00 ottelu alkaa
Paluu pelin jälkeen samaa reittiä. Paluumatkalla kaksi lyhyttä pysähdystä. Kyytiin voi hypätä myös matkan varrelta!
Reppuun suositellaan pakattavaksi kosolti violettioranssia vaatekertaa ja iloista reissumieltä!